گزارش تصويري

آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 235593
بازدید کنندگان امروز : 57
بازدید کنندگان این صفحه : 156459
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/3125

 

تقويم
اخبار > کارنامه جهاد دانشگاهی در عرصه علمی،پژوهشی و فرهنگی درخشان است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم:

کارنامه جهاد دانشگاهی در عرصه علمی،پژوهشی و فرهنگی درخشان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: کارنامه جهاد دانشگاهی در عرصه علمی،پژوهشی و فرهنگی و رفع آسیب‌ها درخشان است
بیژن سلیمان پور در بازدید از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم عنوان کرد: نخبگان علمی، سرمایه‌های باارزشی هستند که باید به آنها بها بدهیم و ظرفیت‌های لازم را برای موفقیت آنها فراهم کنیم که در این زمینه جهاد دانشگاهی، بستری مناسب برای نخبگان و فعالان علمی و پژوهشی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم افزود: مسیر جهاد دانشگاهی رو به توسعه و پیشرفت است و تاکنون نیز خدمات ارزنده‌ای را در سطوح مختلفی ارائه کرده است.
وی تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های بسیار بالنده جهاد دانشگاهی، ارتباط با نسل جوان است در این ارتباط بهترین شیوه‌‎ها را در مسیر آموزش و بهره‌وری از استعدادها و توانایی جوانان را به کار بگیرید، اگر چه در این باره موفقیت‌های خوبی داشته‌اید.
سلیمان پور بیان کرد: در همه مراحل باید به خدا توکل کنیم تا بتوانیم به رشد و تعالی برسیم، انسان موجودی کمال‌گراست و اگر در این کمال‌جوئی با اخلاق و انسانیت رفتار کند، می‌تواند به بهترین موفقیت‌ها و نقطه کمال دست یابد.
وی خاطرنشان کرد: ایران کشوری دارای 7 هزار سال تمدن است و این کشور بهترین منشور حقوق بشری را در هزاران سال قبل به جهان ارائه کرده است و با همین تمدن نیز، اسلام را که کامل‌ترین دین بود با آغوش باز پذیرفت.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: جهاد دانشگاهی در ابتدای انقلاب شکل گرفت و با روحیه انقلابی گام برداشت و انتظار می رفت در مسیر اهدافش نیز به بلوغ برسد که دستاوردهای جهاد دانشگاهی این بلوغ را نشان می دهد.
وی افزود: کارنامه جهاد دانشگاهی در عرصه علمی،پژوهشی و فرهنگی و رفع آسیب‌ها درخشان است و این توانمندی‌ها بر کسی پوشیده نیست.
سلیمان پور بیان کرد: باید جامعه را بر اساس حقیقت، مدیریت و از شعارزدگی و تداخل حوزه ها و تفسیر به رای قوائد پرهیز کرد باید بتوانیم فضا را برای رشد و تعالی آماده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: دنیا در سطح پیشرفته ای از علم و دانش قرار دارد و باید بتوان با نگاه علمی به رویدادها نگریست، با این سرعت پیشرفت که در جهان شاهد هستیم نباید روی مسائل پیش پا افتاده که جنبه فردی و سلیقه ای دارد تکیه کنیم تا مبادا از غافله دانش و علم عقب بمانیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم عنوان کرد: گفتمان جامع مدیریتی در کشور می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات و کاستی‌ها باشد.
وی گفت: جهاد دانشگاهی در بسیاری از زمینه‌های علمی به رشد و توسعه دست یافته است و موفقیت‌های بیشماری در تجاری سازی ایده‌ها و فعالیت‌های علمی و پژوهشی و تولید سلولهای بنیادین دارد.
سلیمان پور تصریح کرد: نباید اجازه داد برخی از موانع و بروکراسی‌ها، مسیر پیشرفت و تحقق اهداف جهاد دانشگاهی را مسدود کند.

بیژن سلیمان پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم همچنین از بخش‌های مختلف مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قم، بازدید کرد و در جریان روند فعالیت‌های این مرکز قرار گرفت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش‌های جهاد دانشگاهی، کارنامه این نهاد انقلابی را درخشان خواند و بیان کرد: مشارکت و همراهی دستگاههای اجرایی، می‌تواند زمینه ورود جهاددانشگاهی به بسیاری از عرصه‌ها و حل مشکلات را فراهم کند.
سلیمان پور عنوان کرد: تجاری سازی ایده‌ها و فعالیت‌های علمی و پژوهشی و تولید سلول‌های بنیادین و ... از افتخارات جهاد دانشگاهی است و باید موانع و بروکراسی‌ها در مسیر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی برداشته شود.
وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در زمینه رفع آسیب‌های اجتماعی موفقیت داشته است و یکی از مطالبات ما، مشارکت جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش و ارائه راهکار برای کاهش آسیب‌هاست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: استانداری می‌تواند جهاد دانشگاهی را به عنوان تسهیل گر به وزارت کشور معرفی کند و از تمامی ظرفیت‌ها در تحقق اهداف فرهنگی و آموزشی و پیشگیرانه استفاده کنیم.
وی عنوان کرد: همچنین امید است بتوان از توانایی این نهاد انقلابی در تدوین اطلس اجتماعی بهره گرفت، نهاد مستقل و غیر دولتی جهاد دانشگاهی، توانایی خود را به اثبات رسانده و وظیفه دولت در مقابل این ظرفیت، توجه به توانمندی‌های جهاد دانشگاهی است.
سلیمان پور بیان کرد:جهاد دانشگاهی و حضور نخبگان در آن، نعمت بزرگی است و باید قدردان این نعمت باشیم و نهایت همکاری را با جهادگران این نهاد انقلابی داشته باشیم.
در این جلسه برخی از معاونین و مسئولان و نخبگان جهاد دانشگاهی قم، با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد جهاد، خواستار همراهی استانداری در پیشبرد اهداف شدند.

 


١١:٠٣ - 1398/10/26    /    شماره : ٢٠٥٥٣    /    تعداد نمایش : ١٢٩معاونت سیاسی امنيتي

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد