گزارش تصويري

آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 235582
بازدید کنندگان امروز : 46
بازدید کنندگان این صفحه : 156453
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/2969

 

تقويم
اخبار > تلاش براي ريشه كني بيسوادي در شهر علم و فضيلت، قم


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت:

تلاش براي ريشه كني بيسوادي در شهر علم و فضيلت، قم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم بر همكاري تلاش مديران استان براي ریشه کن کردن بی سوادی در قم تاکید کرد.
بیژن سلیمان‌پور روز چهارشنبه درسومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی قم درتالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: خوشبختانه در عرصه سوادآموزی موفقیت‌های خوبی را بدست آورده ایم، ولی همچنان باید دراین زمینه به تلاش‌های خود تا ريشه كني کامل معضل بی‌سوادی در جامعه ادامه دهیم.
معاون استاندار قم، مبارزه با بی‌سوادی را از جمله اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و حضرت امام (ره) عنوان کرد و افزود: حضرت امام یکی از اولویت‌هایی که داشت، سوادآموزی جامعه بود، چرا که قبل از انقلاب منشاء دیکتاتوری، خفقان و استبداد، حاکمیت طاغوت جهل و بی‌سوادی بود و امام راحل نیز مصمم بود تا با ترویج فرهنگ دانش، علم و سواد در بین مردم زمینه ورود قرآن کریم و تعالیم الهی به عرصه زندگی آنها را فراهم کند.
معاون استاندار قم همچنین با اشاره به ضرورت انجام برخی اقدام‌ها برای برطرف نمودن کامل بی‌سوادی درجامعه گفت: ممانعت از ترک تحصیل دانش آموزان ازکارهایی است كه بايد در صدر اولويت ها قرار گيرد.
سلیمان پور تصریح کرد: اینکه از سویی ما شرایط را برای توسعه نهضت سوادآموزی ایجاد کنیم، ولی از طرف دیگر شاهد بازماندن از تحصیل فرزندان به دلیل فقر و مشکلات خانوادگی باشیم، با راهبردهایی که برای مقابله با بی‌سوادی در پیش گرفته شده مغایرت دارد.
وی با بیان اینکه ۹۹ درصد از کودکان لازم التعلیم استان تحت پوشش آموزش و پرورش قراردارند، گفت: برغم اینکه از استانداردهای جهانی نیز جلوتر هستیم، ولی همین یک درصد نیز زیاد است و باید شرایط ادامه تحصیل برای همه دانش آموزان ایجاد شود.


معاون استاندار قم ، تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی را برای تحقق این هدف مورد تاکید قرار داد و گفت: به طور حتم در شناسایی بی‌سوادان جامعه به دلیل مخالفت‌هایی که افراد دارند، سختی‌هایی وجود دارد ولی باید درکنار هم اطلاعات را جمع آوری، تجمیع و یکسان کنیم.
سلیمان پور همچنین با بیان اینکه دراین راستا باید از ظرفیت سامانه‌های اطلاعاتی مانند سیب دانشگاه علوم پزشکی استفاده شود، گفت: آماری که از این طریق می‌توانیم از بی‌سوادان بدست آوریم قابل اعتنا و دقیق است.
وی اضافه کرد: باید آنجایی که باعث تقویت نظام اسلامی می‌شود، آمار و اطلاعاتی که دراختیار داریم را پای کار بیاوریم.
معاون استاندار قم درادامه استفاده از ظرفیت محیط‌های کارگری، نهادهای حمایتی، شهرداری‌ها و دهیاری‌های تابعه را برای احصا آمار بی‌سوادان استان مورد توجه دانست و گفت: بخشداران باید شهرداران و دهیاران را مکلف به همکاری با آموزش و پرورش کنند.
معاون استاندار قم در پایان بیان کرد: باید از تمام‌ ظرفیت‌های موجود در راستای اطلاع رسانی و همچنین ترویج فرهنگ سوادآموزی در جامعه استفاده های لازم صورت گیرد.
گفتنی است طبق آمار سرشماری نفوس و مسکن ‌سال ۱۳۹۵ بیش از ۱۲۰ هزار تن در گروه سنی ۶ سال به بالا و ۳۳ هزار و ۶۶ تن نیز در سنین ۱۰ تا ۴۹ سال در قم از نعمت سواد محروم هستند.


١٦:٤٩ - 1398/10/04    /    شماره : ٢٠٤٢٠    /    تعداد نمایش : ١٠٤معاونت سیاسی امنيتي

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد